Zadzwoń do nas: +48 71 790 34 82, +48 691 688 003

Trwała 7, 53-335 Wrocław, Polska Zobacz lokalizację

  • banpod3
  • banpod5
  • b1
  • banpod8
  • ba1a

Protetyka

Zakres usług:
-protezy akrylowe, elastyczne, szkieletowe klamrowe i na zatrzaskach
-korony i mosty metalowe i porcelanowe na podbudowie metalowej, ceramicznej i cyrkonowej
-licówki ceramiczne
-inlay'e, overlay'e i onlay'e
-korony i mosty na implantach oraz zatrzaski do protez

Protezy całkowite są uzupełnieniami osadającymi obciążającymi podłoże. Ich stabilność i komfort użytkowania nie zawsze spełniają oczekiwania pacjentów. Można temu zaradzićstosując materiały elastyczne lub mocowania na implantach lub mikroimplantach . Dwa takie zaczepy są w stanie zrewolucjonizować dotychczasowe życie pacjenta z bezzębiem.
Przy częściowych brakach zębowych stosuje się najczęściej protezy szkieletowe, które w mniejszym stopniu obciążają podłoże, w większym zaś istniejące uzębienie własne. Są one stabilne i komfortowe. Jedynie obecność metalowych elementów lanych, jak klamry, ciernie i podparcia, może razić. I temu możemy zapobiec umieszczając zatrzaski lub zasuwy wewnątrz protezy.

Korona protetyczna jest rekonstrukcją kształtu zęba. Cementowana jest ona na oszlifowany ząb lub odbudowany na wkładzie koronowo-korzeniowym kikut. Podobnie jest z mostem protetycznym z tym, że poza koronami zębów odtwarza on również braki pomiędzy filarami. Zarówno mosty jak i korony wykonuje się w pracowni protetycznej z ceramiki napalanej na metalu, porcelanie lub cyrkonie. Z uwagi na naturalną przezierność prace pełnoceramiczne i cyrkonowe preferuje się w odcinku przednim uzębienia. Nawet w mocnym sztucznym świetle trudno je odróżnić od naturalnych zębów. Korony i mosty na bazie implantów powstają w podobny sposób, tylko kikut przyszłego zęba lub filaru mostu przykręca się do platformy implantu.

Licówki ceramiczne stosuje się w celu przywrócenia naturalnej estetyki zębów, których eksponowana ściana uległa przebarwieniom (np. Na skutek przyjmowania antybiotyków doustnych lub fluorozy) lub zniekształceniom, jak w przypadku hipoplazji (niedorozwoju) szkliwa. Po przygotowaniu takiej ściany pobiera się wyciski, dobiera kolor i przekazuje do laboratorium protetycznego, gdzie powstaje licówka, którą następnie lekarz cementuje do zęba.

Inlay'e, onlay'e i overlay'e różnią się zasięgiem obszaru zęba, który odbudowują. Ich zadaniem jest uzupełnienie ubytku korony zęba ograniczonego rozległością preparacji, czyli zdrową tkanką, jaka pozostała po usunięciu zębiny i szkliwa objętych próchnicą. W miejsce tradycyjnego wypełnienia cementowana jest odbudowa przygotowana w laboratorium protetycznym z metalu bądź porcelany na podstawie wycisków.

Umów się na wizytę

+48 71 790 34 82
+48 691 688 003
...lub wypełnij formularz na naszej stronie kontaktowej:

WYPEŁNIJ FORMULARZ